Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Zimare aneb něco málo o klanu

Toto není ani tak moc povídka, jako spíš info. Zimare je klan, který jsme si vymyslely.

-%-

 

Původ - pouště Vzdušné země

 

Zakladatelem tohoto klanu je podle pověsti Zimare Konomaru. Legenda říká, že se narodil ve slavné rodině Mezari, jejímž kekkei genkai bylo ovládání písku (z této rodové linie pochází také dnešní Kazekagové). Jako malý projevoval zvláštní nadání - dokázal ovládat své vlasy a chlupy. Chakrový test potvrdil, že jeho chakra má tři podstaty, nejen zemi a vzduch ale také vodu. Ostatní členové klanu v něm však viděli hrozbu a Konomaru byl vyhoštěn do pouště. Chlapec přežil a písečné duny se mu staly domovem. Zavilá nenávist ke svému klanu se přenesla i na jeho vlastní rodinu, založenou s divoženkou Leebushí, a Konomaru změnil jejich příjmení na Zimare. Za barvy klanu zvolil černou a zelenou a svou techniku vlasů nazval Nagai Kami - dlouhé vlasy.

Po jeho smrti bylo toto jutsu předáváno dál a postupně se zdokonalilo do dnešní formy, kdy existuje mnoho specifikací, odnoží a technik.

 

Rodokmen - coming soon

 

Praotcem klanu je Zimare Konomaru. Z jeho krve pocházejí všichni dnešní členové. Při svazcích bratrů a sester občas docházelo k mutacím DNA které však byly uvážlivě a s rozvahou využity k dalšímu rozvoji klanu.

 

Kekkei genkai - Nagai Kami no Jutsu

 

Tato technika spočívá ve spojení tří elementů : země, vody a vzduchu. Jejich společné využívání vyžaduje vysokou míru specializace, takže zatímco rozvíjení technik vlasů se věnuje hodně síly, samostatné živly, popřípadě jejich kombinace dřevo led a písek, téměř zcela zakrňují.

Vlasy a obecně veškeré ochlupení Zimarů je nasáklé chakrou v různé koncentraci - záleží na schopnostech jednotlivce. Zajímavostí je, že míra prostoupení chakrou udává barvu vlasů: od černé (nejméně), přes hnědou, červenou, zrzavou, blond a plavou až k čistě bílé, v kterémžto stavu vlasy světélkují. To však způsobuje ztráty chakry, a proto se těch málo Zimarů, kteří tohoto stupně dosáhli, museli naučit barvu svých vlasů regulovat. Dokud jsou vlasy připojeny k tělu, nelze je přeříznout, jediný známý případ je v boji Hyuugy Hatashiho a Zimare Shisaku, kdy Hyuuga svým Jyuukenem (Jemná pěst) dovedl tok chakry přerušit a vlasy přešmiknout. Po oddělení od těla se množství energie ve vlasech snižuje, až nakonec vyprchá docela.

Každý Zimare je schopen své vlasy ovládat už od narození a libovolně měnit jejich délku a množství. Zároveň s nimi umí vykonávat práci, kterou by samotné lidské tělo nezvládlo (např. vyrvat strom ze země).

Přesnější úkony vyžadují preciznější kontrolu, a proto vznikají nové odnože techniky Lange Haare. Příkladem je Déšť perel (vlasy se spojí do ostrých jehliček a coby projektily zasáhnou nepřítele) nebo Kami no Hane (z vlasů se utvoří křídla). Některé techniky jsou velice náročné na zvládnutí a málokdy je možné naučit je jiného Zimara.Obrazek

Z tohoto důvodu se klan vycvičil v provádění rituálů, při kterých se různé techniky zapečetí a po blíže neurčeném počtu let je možno zase je odklít, přičemž se přenesou na jiného člena klanu. Těchto obřadů se využívá zvláště na sklonku života, kdy starý mocný a nemocný Zimare chce svou sílu předat další generaci. Stejně jako Jutsa lze zapečetit i chakru vlasů, takže v současnosti se hlavním zdrojem vlasové energie staly tyto obřady. Různé techniky jsou přechovávány v chrámech, rozesetých všude po Vzdušné zemi, a po objevení ještě netknutého obřadiště, většinou přímo následuje jeho otevření a předání techniky/chakry. Zatímco chakrových chrámů je většina, jutsových je jenom poskrovnu - odpovídá to náročnosti zvládnutí (není výhodné otvírat nový chrám, pokud jste starou techniku ještě dokonale neovládli) a i samotné zapečetění techniky trvá řádově měsíce, oproti čemuž uložení chakry zabere něco málo přes den.

Každá technika má svou značku která se při rituálu vpálí na levé rameno a pravé stehno. Pokud jsou tyto pozice již zabrané, vpálí se na pravé rameno a levé stehno, popřípadě další specifikovaná místa. Takto lze poznat, kolik předaných technik Zimare ovládá (i když možná ne dokonale). V případě vynalezení techniky se tato znamení objeví sama.

Bylo by pošetilé tyto značky ukazovat nepříteli, a proto dostane každý Zimare ve věku sedmi let svou "uniformu" v barvách zelené a černé, kterou bude nosit až do smrti (ne tu samou uniformu, jenom stejný model).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář